Golf Club Hradec Králové se ligového dění účastní nejen na poli hráčském, ale i organizačním. Řady našich rozhodčích, kteří se podílí řízení mistrovských turnajů ČGF, o tomto víkendu rozšířil Petr Kosina, jenž rozhodcoval turnaj v Myštěvsi.  (Foto David Jirků)

 

Hradec Králové vkročil do soutěží družstev ročníku 2016. V prvním ligovém megavíkendu, kdy se v jeden termín hrály všechny ligové soutěže ČGF, nastoupilo ženské družstvo GCHK v Extralize na Mnichu a tým mužů v regionální druhé lize na Myštěvsi.

Extraliga družstev žen

V Extralize se Hradec Králové ukázal již potřetí. Krom aktuálního ročníku hrály ženy nejvyšší ligovou soutěž ještě v letech 2012 a 2009. V minulých letech se nám s ostatními kluby příliš nedařilo držet krok, ale letos se to povedlo zlomit. Po prvním kole patřila královéhradeckým hráčkám 6. příčka tabulky, kterou další den dokázali ještě o jeden stupínek vylepšit.

Tým vedený nehrající kapitánkou Zuzkou Přibylovou (ještě před týdnem Eliášovou) se mohl opřít o téměř bezchybnou hru Lucky Harcubové (73, 73), která se díky dvěma výsledkům v paru dostala na hendikep 0. Lucku podpořily další tradiční opory Jana (83, 79) s Bárou (84, 80) Kábrtovy, Eva Němečková (85) a Anna Starostová (84).

S týmovým součtem 472 ran se naše hráčky drží téměř v polovině výsledkového rozpětí - na distanc 13 ran od prvního místa a zároveň s náskokem 12 úderů od barážových příček. Extraligová soutěž bude pokračovat dalším dvěma koly v červenci na Čeladné a vyvrcholí v srpnu finálovým play-off na Casa Sereně.

II. liga družstev mužů

Po loňském sestupu z I. ligy stál před našimi muži v tomto roce jasný úkol - vrátit se ze II. ligy zpět do prvoligového mixu. Dvoukolo v Myštěvsi potvrdilo, že jednoduché to určitě nebude, protože i druholigová soutěž neustále postupuje kvalitativně nahoru.

V týmu měl hrající kapitán Tomáš Očenášek (87, 83) za spoluhráče Chrise Horáka (79, 90), Mílu Synka (91), Honzu Baera (88, 93), Vláďu Wsóla (86, 84), Michala Nováka (90) a jednu z největších nadějí našeho mládežnického tréninkového centra Jardu Bareše (86, 80). Jára je nejmladším hráčem, který kdy za GCHK v ligové mužské soutěži nastoupil. A třebaže ve třinácti letech délkou svých ran zatím není konkurenční, přesností své krátké hry faktor chybějící délky zcela eliminuje. Se součtem 166 ran byl Jarda nejlepším hráčem našeho družstva!

Bohužel týmové skóre GCHK se zastavilo na 853 úderech, což nestačí na lepší než průběžnou sedmou příčku. Do elitní čtyřky, která bude bojovat o postup do první ligy, nám chybí deset ran. Bude to náročné, protože máme před sebou už jen jedno kvalifikační kolo, abychom toto manko stáhli. Ale nemožné to není!

daw