Celoroční turnajová série GCHK Tour, kterou pořádáme pro členy našeho golfového klubu, má odehraných osm turnajů z deseti. V neděli 5. srpna byl na pořadu dne Pomazánkový turnaj ve Svobodných Hamrech, kam i přes mimořádně horké počasí přijelo soutěžit 33 hráčů a hráček.

A nutno říci, že všechny soutěžící překvapil a velmi příjemně potěšil téměř hodinový deštík, který příjemně ochladil vzduch a zpříjemnil pohyb na dlouhém hamerském hřišti. I přes dlouhotrvající vedra bylo hřiště ve velmi dobrém stavu, za což patří místním greenkeeperům velké uznání.

Kategorii hráčů s HCP 0-18 vyhrál výkonem 25 brutto bodů Zdeněk Košťál, který se tímto vítězstvím posunul blíže k dvojici nejlepších hráčů celé Tour Ládi Semeráda a Míly Synka. Láďa totiž na Hamrech pouze “proškrtnul” 20 bodů a Míla se Pomazánkového turnaje nezúčastnil. Z této trojice tedy vzejde celkový vítěz GCHK Tour 2018, přičemž Míla Synek má k titulu nejblíže.

V HCP kategorii 18-36 si průběžné první místo v celkovém pořadí upevnil Vladislav Brandejs, následovaný Petrem Drbalem. Hráčům s klubovým hendikepm 37-54 jasně vévodí Pavel Fučík, který je již nedostižně první.

Dalším turnajem GCHK Tour 2018 bude Klobásový turnaj na hřišti Na Vších. V sobotu 18. srpna se tedy nechte pozvat na skvěle připravené klobásy od Tomáše Folbergera. Kdo ví, třeba už ani nebude takové horko.

daw