Tréninkové centrum mládeže má v závěru prázdnin napilno. Na druhou půli srpna jsou totiž naplánovány finálové turnaje mistrovství ČR družstev. Ve třech turnajích ze čtyř nastoupí zástupci našeho klubu, což je už samo o sobě velmi dobrá vizitka výkonnosti královéhradeckých juniorů.

Jako první byl na programu Pohár klubů neboli Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let. V předešlé kvalifikaci hrané na konci května na Malevilu bojovalo deset týmů z regionu Východ A o tři postupová místa do národního finále. GCHK vyslal do soutěže dvě družstva: A tým nastoupil ve složení Berenika Kucrová, Justýna Šafaříková, Kateřina Horáková, Kilián Kosina a Kristián Barvíř. Do B týmu kapitán Mirek Šafařík nominoval Lauru a Vincenta Gianquintieri, Karolínu Synkovou, Václava Hornycha, Karla Nového a Matěje Moravce.

Už ke kvalifikačnímu turnaji přistoupili všichni svědomitě - den před turnajem se zúčastnili cvičného kola, aby poznali co nejvíce nástrah členité malevilské osmnáctky. Večer po hře se děti sešly i s rodiči u táboráku, kde voněly buřty a zněla kytara. A další den pak hráči A týmu vybojovali postupové třetí místo, družstvo B obsadilo sedmou příčku.

Na finálový turnaj to byl kus cesty. Nejlepší kluby ze všech regionů se sjely do třinecké Ropice. Zde se nejprve hrála dvoudenní kvalifikace na rány a po ní osmička nejlepších klubů soupeřila o titul v jamkovém play off. Hradec Králové nastoupil s velice mladým týmem, složeným pouze z mladších žákyň (Justýna Šafaříková a Laura Gianquintieri) a starších žáků (Kristián Barvíř, Matěj Basler a Vincent Gianquintieri). Krom nízkého věku byla hendikepem týmu i absence šestého hráče, čímž nebylo možno škrtat nejhorší výsledek.

Tým bojoval statečně, ale na postup do finálové osmičky tentokrát nestačil. Přesto je konečné 15. místo pozitivním výsledkem a hráčům za něj patří poděkování. Účast v každém národním finále je úspěchem, kterému předchází roky tréninkové práce a velké množství odehraných turnajů. Což právě u členů obou našich letošních pohárových týmů můžete posoudit dle archivního videa z roku 2014.

daw