Extraliga družstev, nejvyšší týmová soutěž v České republice, se i letos konala za účasti družstva žen z Golf Clubu Hradec Králové. Náš tým hrál v osvědčené a sehrané sestavě, kterou známe už z minulých let.

Výsledkovou tahounkou byla opět Lucka Harcubová, která však nemohla absolvovat dvě z pěti kol základní části a na umístění GCHK v tabulce to bylo trochu vidět. Ale i ostatní hráčky potvrzovaly svoje kvality. Bára Gaislerová i Berenika Kucrová hrály velmi solidní kola. Do „základní sestavy“ se již prosadila naše nejmladší naděje, individuální mistryně ČR i Rakouska v kategorii mladších žákyň Justýnka Šafaříková. Nechybělo nerozlučné duo Eva Němečková s Annou Starostovou, ani nejzkušenější hráčka týmu Bára Kábrtová, která hrála ve všech pěti extraligových ročnících, jichž se náš klub účastnil. Stejně jako Bára je neodmyslitelnou součástí každého extraligového týmu i současná kapitánka Zuzka Přibylová.

Extraligu 2018 během roku hostily hřiště Mnich, Ostravice a Kácov, kde se konalo i závěrečné Play-off a Play-out. Do finálové osmičky pro Play-off jsme se letos bohužel nedostali, ale do Play-out jsme šli povzbuzeni skvělým skóre 233 ran v posledním pátém kole na rány. To byl čtvrtý nejlepší týmový výsledek celého kola a pro naše hráčky to byl před jamkovkou jasný důkaz, že měřit se mohou s kýmkoliv.

Na první kolo jamkovky nás čekal slovutný soupeř - Golf Golf Karlovy Vary. Úvodní foursome Evy Němečkové a Anny Starostové měl vyrovnaný průběh a přetahovaná o první bod skončila až na poslední jamce výhrou naší dvojice. Bohužel v singlech Lucka Harcubová ani Justýnka Šafaříková na body nedosáhly, a tak výsledné skóre 2:1 hovořilo ve prospěch západočeského klubu.

I ve druhém kole jsme měli proti sobě tradiční a úspěšný sportovní klub, tentokrát Park Golf Club Ostrava. Zde už jsme se ale mohli radovat z vyššího bodového zisku. Kromě spolehlivého foursomu Evy s Aničkou zvítězila i Lucka. Tím bylo předčasně ukončeno třetí utkání Bereniky Kucrové proti Tereze Vidurové smírným vypůlením.

Před třetím kolem proti jihomoravskému Kořenci tedy byla naše pozice nadějná. Ve velké pohodě hrající Lucka porazila svoji protihráčku již na desáté jamce, a tak jsme se brzy ujali vedení. Foursome E&A sice kapituloval na 15. jamce, čímž došlo ke srovnání skóre, ale vítězný bod o jamku později zajistila Justýnka. A tak jsme opět mohli slavit!

Ženské družstvo GCHK vybojovalo v Extralize 2018 konečnou 10. příčku a skvělým týmovým výkonem po celou letošní sezónu dokazovalo a nakonec i udrželo svoji příslušnost ke klubové elitě i v dalším roce. Gratulujeme!!!

daw