Pro rok 2018 máme nové mistry klubu. Mistrovství bylo pořádně dramatické. Z loňska obhájil titul jen žákovský mistr klubu, Kristián Barvíř, i když ho tlačili další noví a mladší hráči, resp. žákyně.

Mistrovství klubu na rány bylo v historii klubu již dvacáté třetí a hrálo se popáté na golfovém hřišti v Bohdanči. Počasí bylo krásné podzimní, den plný sluníčka. Bojovalo se o titul mistra klubu v kategorii muži a kategorii ženy, doplněné o kategorii seniorský mistr a žákovský mistr klubu, jen hráči s HCP max. 36.

V mužích nemohl obhajovat Martin Kuťák, protože měl zlomenou nohu. Do pořadí ale výrazně zasáhl senior Petr Jedlička, který se stal nejen seniorským mistrem, ale v mužích obsadil 3. místo hned za mladíky. Druhým místem překvapil i Kryštof Novotný s výsledkem 79 ran.V ženách nastala také změna a loňská mistryně nedosáhla ani na bednu.

Noví Mistři Golf Clubu Hradec Králové 2018 jsou :

Mistr klubu – Jan Petráček                       

Mistryně klubu – Barbora Kábrtová

Seniorský mistr klubu – Petr Jedlička                  

Žákovský mistr klubu – Kristián Barvíř

Jan Petráček byl do soutěže připuštěn i jako PRO hráč a výsledek, který zahrál, vyrovnal loňský výsledek Martina  Kuťáka 74 ran. Šlo o absolutně nejlepší výsledek na mistrovství bez rozdílu kategorií, čímž Petráček získal i putovní pohár, který má v držení na jeden rok.

Při mistrovství klubu se hraje i kategorie open na stablefordové body netto, aby i hráči s horším HCP mohli bojovat o vítězství. Zde v kategorii muži vyhrál Matěj Procházka z GC Pardubice, v kategorii ženy Jana Kábrtová z GC Mladé Buky.

dr