XVI. Mistrovství GCHK na golfových simulátorech na rány se uskutečnilo v Indoor Fomei v neděli 3. února. Na vítěze v kategorii mužů jsme ovšem museli počkat až do čtvrtka 7. února, kdy se uskutečnila rozehrávka o mistrovský titul.

Takže od začátku. Hrálo se hřiště Castle Pines, které se bude hrát i na Mistrovství ČR družstev. Mistrovství klubu bylo jako každý rok i nominačním turnajem pro reprezentaci klubu v družstvu. Proto byl o mistrovství klubu velký zájem hráčů, skoro stejně jako při letním mistrovství. Celkem se přihlásilo 38 hráčů, z toho členů GCHK bylo 25 mužů a 9 žen. Při srovnání s letním mistrovstvím jde o velmi dobré počty. Díky setkání všech ve Fomei se mistrovství klubu stalo i společenskou akcí.

Nyní výsledky. Ty byly velmi pěkné a na vítězství se muselo hrát v paru, nebo i pod par. V kategorii muži došlo na rozehrávku, neboť první dva hráči Jan Petráček a Miloslav Synek zapsali shodně 72 ran. Vzhledem k pokročilému času už nebylo možné uspořádat rozehrávku v neděli, a tak se přesunula na čtvrtek 7.2.

Pravidla pro rozehrávku byla stanovena následně. Hra na 3  jamky od jamky číslo 1, pokud se nerozhodne, tak pokračovat další jamky s rozhodnutím náhlá smrt. Po 3 jamkách se nerozhodlo, aní po čtvrté ne. Teprve na 5. jamce zahrál Petráček zahrál bogey a Synek par. Souboj o mistra klubu byl tedy mimořádný, narazili na sebe hráči, kteří jsou soutěživí a mají touhu pro vítězství. Míla měl s sebou obě dcery, které mu hodně držely palce. Gratulace k získání titulu mistra klubu patří tedy nejen Mílovi Synkovi, ale i jeho dcerám.

V kategorii žen jsme také byli svědky skvělých výkonů. V sobotu 2. února předehrával flajt Justýna Šafaříková, Anna Starostová a Eva Němečková. Když Anička zahrála výsledek 74 (3 nad par) zdálo se rozhodnuto. Ale v neděli zahrály hned dvě hráčky ještě lepší výsledek a pro Annu zbylo 3. místo. Barbora Kábrtová nastřílela 73 úderů a Lucie Harcubová dokonce 70 ran, tedy 1 pod par. To bylo v celé historii mistrovství klubu poprvé.

V kategorii seniorů k velkým překvapení nedošlo a Vladimír Wsól obhájil svůj mistrovský titul z loňska velmi dobrým výsledkem 74 ran. To mu vyneslo navíc i 3. místo v mužské kategorii. Druhým nejlepším seniorem byl Ladislav Semerád se 77 ranami, třetí Petr Solich zahrál 78. V kategorii seniorů (50+) hrálo celkem 16 hráčů, z toho 8 hráčů bylo i super seniorů (65+). Proto byl vyhlášen i nejlepší super senior Vladimír Rybář s výsledkem 80 ran.

Kompletní pořadí je v příloze turnaje na webu ČGF.

dr