V neděli 12. května se odehrál  Zámecký turnaj netradičně na hřišti v Bohdanči. Tentokrát byl Zámecký turnaj jen pro silné charaktery, tedy hráče, kteří nepodlehli katastrofickým předpovědím špatného počasí. Hráč GCHK Tour musí mít víru, naději a lásku, a vědět, že květnové počasí je vrtkavé stejně jako láska. Ti, kteří se silným charakterem na turnaj dorazili, rozhodně nelitovali.

Obzvláště silný charakter měl hráč, který v sobotu ujel 3000 km ze zemí Tre kronor, aby mohl v neděli do turnaje nastoupit. Udělal dobře, stejně jako všichni co přišli, neboť špatné deštivé počasí se nekonalo. Zato se ale děly věci.

Nejdříve soutěžní výbor posunul start o 20 minut, a tak i první flajt startoval již bez deště. Hřiště sice mělo dostatek vody, ale jen náhodné, se kterou si pravidla i hráči bez problémů poradili.  

Hrát bylo možné s plným nasazením a tak po dlouhé  době padl v GCHK Tour opět hole-in-one. Podařilo se to Michalu Pajdovi na těžké jamce číslo 12 přes vodu. Po zásluze dostal zvláštní cenu lahvinku vína a golfové míčky. Zůstala mu jen milá povinnost pohostit všechny spoluhráče „bednou“ Bohemky. Stane se tak na příštím Sýrovém turnaji 26.5.2019. Tak mu přijďte všichni poblahopřát.

Na to navazovaly i výsledky vítězných hráčů v jednotlivých kategoriích, které byly také výborné. V Kategorii A se po několika letech zúčastnil GCHK Tour i Jarda Kuťák a po zásluze zvítězil. V kategorii B zvítězil úspěšný Michal Pajda s výsledkem 44 Stb bodů a zlepšil i výrazně svůj HCP. V kategorii C zvítězil devítiletý chlapec Vojta Mecl a také výrazně zlepšil svůj HCP.

Vyhodnocena byla i Zámecká tour skládající se z turnaje Old England na Hrádku a Zámeckého turnaje hraného v Bohdanči. V kategorii muži  soutěžilo 14 hráčů a v kategorii ženy 4 hráčky. V mužích vyhrál o 2 rány Ladislav Semerád před Zdeňkem Košťálem. V ženách vyhrála s velkým náskokem Anna Starostová. Oba tak obhájili své vítězství z loňského roku a převzali na další rok putovní poháry.

Hrálo se bez deště, bez větru, ale s dobrou pohodou, jak k turnajům GCHK Tour patří. Příští turnaj sýrový je v neděli 26.5.2019 v Bohdanči.

 

dr