Také ženy rozehrály ligové soutěže ČGF

V polovině května odstartovala na hřišti v libereckém Machníně druhá liga žen, ve které hájil barvy Hradce Králové náš B tým. O měsíc později pak začala i nejvyšší ligová soutěž, a to Extraliga na Mnichu, kde naše hráčky změřily síly s nejlepšími kluby v ČR.

Muži vstoupili do ligových soutěží ČGF

Dva reprezentační týmy Golf Clubu Hradec Králové mají za sebou první turnajová kola ligových soutěží ČGF v tomto roce. “Áčko” se představilo v první lize na Slavkově, “béčko” hrálo třetí ligu v Mladých Bukách.

Jarní cesta GCHK za golfem

Jaro je po dvou letech konečně bez pandemických omezení, a tak mohla být naše tradiční cesta za golfem uskutečněna podle plánu. Jelo se ve dnech 16.-18. května do Pyšel a Kácova. Střední Čechy byly zvoleny záměrně nejen s návštěvou nových hřišť, ale i se vzpomínkou na „čundrácké časy“ kolem Sázavy. Termín kopíroval tradičně měsíční úplněk, kdy je předpoklad dobrého počasí. To se splnilo, neboť počasí bylo výborné po všechny tři dny.

Zámeckou Tour vyhráli Anna Starostová a Zdeněk Košťál

Zámecká Tour 2022 hraná v rámci GCHK Tour zná vítěze. V kategorii mužů musela rozhodnout až rozehrávka mezi Zdeňkem Košťálem a Michalem Kolešem. Lépe se v rozehrávce dařilo Zdeňkovi Košťálovi, a tak pro rok 2022 získal do držení putovní pohár a jeho jméno bude navždy vyryto na štítku vítězů.

Tradiční Old England Cup se odehrál na Hrádku

Od roku 2009 se píše historie turnaje Old England Cup, při kterém částečně ožívá duch starobylého golfu. Hráči se mohou odít do dobových kostýmů a zkusit hrát tak, jak to bylo běžné před sto lety.

GCHK Tour 2022 je v plném proudu

Klubová túra má za sebou dva turnaje a třetí je „za bukem“. Začali jsme 16. dubna na Bohdanči, poté se o týden později přesunuli do Myštěvsi, a na druhou květnovou neděli je na řadě Hrádek.

Členové GCHK zvolili nového prezidenta a nový výbor

V pátek 8.4.2022 se uskutečnila členská schůze Golf Clubu Hradec Králové. Její význam spočíval v tom, že byla zároveň volební, neboť stávajícímu výboru končil mandát. Bylo nutné připravit novou kandidátku, neboť Jiří Stránský, Vladimír Rybář a Petr Drbal již nechtěli kandidovat.

Vzpomínka na teplý říjen (aneb Golfový výlet GCHK II.)

V podzimním termínu jsme vyrazili na Moravu, Slovensko a Rakousko. Kouzelná hřiště Slavkov, Penati a Poysdorf, k tomu tradiční radost z vína ve vinařském domě Dominant. V cizině sice již začínala omezení z důvodu covidu, ale náhradní program pouze na tuzemských hřištích naštěstí nedošlo.

Mikuláš Golf Cup je zrušen

Vzhledem k nadále trvající nouzové situaci s COVID-19 musíme i v letošním roce zrušit turnaj Mikuláš Golf Cup. Ani po týdenním odložení původního termínu není možné turnaj uspořádat.