GCHK Tour 2022 skončila Pivním turnajem na Bohdanči

Od roku 2013 se hraje GCHK Tour, a tak letos proběhl již 10. ročník této soutěže. Ten skončil v neděli 18. září posledním Pivním turnajem na hřišti Lázně Bohdaneč za účasti 25 hráčů. Malá účast byla způsobena deštivým a chladným počasím, navíc s beznadějnou předpovědí. Skutečnost byla poněkud příznivější, sice chladno, ale jen dvě přeháňky. Loučení s celou GCHK Tour tak proběhlo v komorním prostředí.

Mistrovství klubu s dramatickou zápletkou vyhráli Basler a Šafaříková

Mistrovství Golf Clubu Hradec Králové se odehrálo v obvyklém zářijovém termínu a ve svém obvyklém dějišti - golfovém resortu v Lázních Bohdaneč. 26 mužů a 6 žen s hendikepy pod 36 hrálo v hlavních kategoriích o nesmrtelné tituly klubových přeborníků na rány. Vedlejšími kategoriemi pak byly soutěže žáků do 14 let, seniorů nad 50 let a mužů i žen stableford netto.

Utkání Pardubic proti Hradci Králové a Zbytku světa

Utkání Golf Clubu Pardubice proti Golf Clubu Hradec Králové se stává již tradicí a letos se uskutečnilo 14. srpna na hřišti v Bohdanči. Za družstvo hraje každý, kdo přijde na turnaj. Do týmového výsledku se počítá se 10 nejlepších výsledků. Velkým zpestřením je, že proti oběma klubům hraje i družstvo „Zbytek světa“, tj. ostatní hráči z různých klubů, kteří tvoří třetí družstvo. Vítězové jednotlivých kategorií jednotlivců vyhráli dobré víno.

GCHK Tour 2022 má odehraných deset turnajů z jedenácti

Pomazánkovému turnaji ve Svobodných Hamrech přálo krásném počasí. Posledních pět lze zde vždy pršelo. Letos však po ranní mlze a studeném větru nastalo v devět hodin krásné slunečné dopoledne, a azuro vydrželo až do odpoledního předávání cen vítězům.

Ženský “B” tým zvítězil ve 2. lize

Formát druholigové soutěže je stejný jako u všech vyšších lig, tzn. hraje se nejdříve základní část na rány a poté následuje jamkové Play-Off. Pro “B” týmy však platí omezení - v případě výhry v Play-Off nemůže “B” družstvo postoupit o ligové patro výše, neboť je blokováno “A” družstvem.

Parádní závěr Extraligy

Ženská extraligová reprezentace klubu nám udělala velikou radost. Hráčky A týmu byly bezchybné v jamkovém Play-Out extraligy, vybojovaly konečné deváté místo a udržely Golf Club Hradec Králové v nejvyšší soutěži družstev i pro další rok.

Semifinále 1. ligy bylo na dosah ruky

Poslední víkend v červenci se odehrál ve znamení finálových fází vyšších ligových soutěží ČGF. Na Kunětické hoře se představili naši muži, kterým před závěrečným kolem na rány docela teklo do bot. Na průběžném osmém místě tabulky byl Hradec Králové na dostřel jediného úderu od sestupového Play-out. Díky vyrovnanému týmovému výkonu, který plně snesl prvoligová měřítka, naši borci devátý Golf Club Radíkov eliminovali a umístění v postupové osmičce uhájili.

Dvě rány od pódia na žákovském mistrovství

Národní šampionát žáků proběhl na konci června v Sokolově. Na obtížném hřišti se představili tři zástupci našeho klubu - Justýna Šafaříková společně s Kateřinou Horákovou soutěžili v kategorii kadetek, zatímco Pavel Urbanec nastoupil v kategorii kadetů.

Kvalifikací do Poháru družstev na Malevilu jsme prošli hladce

Skvělá zpráva přišla z Lužických hor. Smíšený mládežnický tým do 16 let zvítězil v kvalifikaci Mistrovství ČR družstev do 16 let, neboli v Poháru klubů na Malevilu. Výhra v kvalifikaci nás posouvá do národního finále, které se bude hrát v srpnu v Telči.

Také ženy rozehrály ligové soutěže ČGF

V polovině května odstartovala na hřišti v libereckém Machníně druhá liga žen, ve které hájil barvy Hradce Králové náš B tým. O měsíc později pak začala i nejvyšší ligová soutěž, a to Extraliga na Mnichu, kde naše hráčky změřily síly s nejlepšími kluby v ČR.