Tradiční Old England Cup se odehrál na Hrádku

Od roku 2009 se píše historie turnaje Old England Cup, při kterém částečně ožívá duch starobylého golfu. Hráči se mohou odít do dobových kostýmů a zkusit hrát tak, jak to bylo běžné před sto lety.

GCHK Tour 2022 je v plném proudu

Klubová túra má za sebou dva turnaje a třetí je „za bukem“. Začali jsme 16. dubna na Bohdanči, poté se o týden později přesunuli do Myštěvsi, a na druhou květnovou neděli je na řadě Hrádek.

Členové GCHK zvolili nového prezidenta a nový výbor

V pátek 8.4.2022 se uskutečnila členská schůze Golf Clubu Hradec Králové. Její význam spočíval v tom, že byla zároveň volební, neboť stávajícímu výboru končil mandát. Bylo nutné připravit novou kandidátku, neboť Jiří Stránský, Vladimír Rybář a Petr Drbal již nechtěli kandidovat.

Vzpomínka na teplý říjen (aneb Golfový výlet GCHK II.)

V podzimním termínu jsme vyrazili na Moravu, Slovensko a Rakousko. Kouzelná hřiště Slavkov, Penati a Poysdorf, k tomu tradiční radost z vína ve vinařském domě Dominant. V cizině sice již začínala omezení z důvodu covidu, ale náhradní program pouze na tuzemských hřištích naštěstí nedošlo.

Mikuláš Golf Cup je zrušen

Vzhledem k nadále trvající nouzové situaci s COVID-19 musíme i v letošním roce zrušit turnaj Mikuláš Golf Cup. Ani po týdenním odložení původního termínu není možné turnaj uspořádat.

Jamkovým mistrem klubu je Vláďa Rybář

Mistrovství klubu na jamky se konalo na začátku října na hřišti Golf Resortu Lázně Bohdaneč. Letos se zúčastnili jen 4 muži a žádné ženy, což je velká škoda. Jamkovka hraná na začátku října se dlouhodobě potýká s tím, že řada hráčů již sezónu bere jako ukončenou. Letošní účast byla bohužel jedna z historicky nejnižších.

Družstva GCHK do 18 let hrála národní finále

Dějiště národních finálových turnajů Mistrovství ČR družstev do 18 let byly netradiční hřiště. Dívky vyrazily do pražského Motola, chlapci hráli v Terezíně. Samozřejmě jsme našim mladým hráčům a hráčkám přáli medailové odměny, ale bylo jasné, že to bude mimořádně těžké.

Naši mladí hráči potřetí za sebou získali Pohár klubů

Potřetí v řadě a celkově již po osmé v historii Dětské Tour Severovýchod patří Golf Clubu Hradec Králové putovní Pohár klubů. Dětská túra měla letos na programu rovných dvacet turnajů, ve kterých se představilo 278 hráčů ve věku od 6 do 26 let.

Justýna Šafaříková vyhrála závěrečný turnaj Masters mládež

Skvělý úspěch na závěr sezóny veze z Darovanského dvora nejlepší hráčka našeho Tréninkového centra mládeže. Na finálovém turnaji Masters Národní Golfové Tour Mládeže nenašla v kategorii kadetek 15-16 let přemožitelku a s výsledky 72 a 74 ran vyhrála téměř “o parník” s náskokem pět úderů.