Vzpomínka na teplý říjen (aneb Golfový výlet GCHK II.)

V podzimním termínu jsme vyrazili na Moravu, Slovensko a Rakousko. Kouzelná hřiště Slavkov, Penati a Poysdorf, k tomu tradiční radost z vína ve vinařském domě Dominant. V cizině sice již začínala omezení z důvodu covidu, ale náhradní program pouze na tuzemských hřištích naštěstí nedošlo.

Mikuláš Golf Cup je zrušen

Vzhledem k nadále trvající nouzové situaci s COVID-19 musíme i v letošním roce zrušit turnaj Mikuláš Golf Cup. Ani po týdenním odložení původního termínu není možné turnaj uspořádat.

Jamkovým mistrem klubu je Vláďa Rybář

Mistrovství klubu na jamky se konalo na začátku října na hřišti Golf Resortu Lázně Bohdaneč. Letos se zúčastnili jen 4 muži a žádné ženy, což je velká škoda. Jamkovka hraná na začátku října se dlouhodobě potýká s tím, že řada hráčů již sezónu bere jako ukončenou. Letošní účast byla bohužel jedna z historicky nejnižších.

Družstva GCHK do 18 let hrála národní finále

Dějiště národních finálových turnajů Mistrovství ČR družstev do 18 let byly netradiční hřiště. Dívky vyrazily do pražského Motola, chlapci hráli v Terezíně. Samozřejmě jsme našim mladým hráčům a hráčkám přáli medailové odměny, ale bylo jasné, že to bude mimořádně těžké.

Naši mladí hráči potřetí za sebou získali Pohár klubů

Potřetí v řadě a celkově již po osmé v historii Dětské Tour Severovýchod patří Golf Clubu Hradec Králové putovní Pohár klubů. Dětská túra měla letos na programu rovných dvacet turnajů, ve kterých se představilo 278 hráčů ve věku od 6 do 26 let.

Justýna Šafaříková vyhrála závěrečný turnaj Masters mládež

Skvělý úspěch na závěr sezóny veze z Darovanského dvora nejlepší hráčka našeho Tréninkového centra mládeže. Na finálovém turnaji Masters Národní Golfové Tour Mládeže nenašla v kategorii kadetek 15-16 let přemožitelku a s výsledky 72 a 74 ran vyhrála téměř “o parník” s náskokem pět úderů.

GCHK Tour skončila na Bohdanči

GCHK Tour se hraje od roku 2013, a tak letos proběhl již 9. ročník. Ten skončil v neděli 19. září posledním Pivním turnajem na hřišti Lázně Bohdaneč za účasti 67 hráčů. Chladné podzimní počasí provázelo hráče celý den bez deště, a tak lze konstatovat, že soutěžní podmínky byly dobré. Na nejlepší hráče turnaje čekaly krabice s pivem.

Na dostřel od stupňů vítězů

Martin Votroubek a Lucie Harcubová hráli na přelomu srpna a září na hřišti Panorama Kácov Akademické Mistrovství ČR. Jedná se o tříkolový šampionát studentů vysokých škol pořádaný Komisí golfu České asociace univerzitního sportu a Českou golfovou federací.

Stříbro na NGTM v Šilheřovicích

Po pěti letech se vrátila Národní Golfová Tour Mládeže na nádherné parkové hřiště do Šilheřovic. A před pěti lety se právě na tomto hřišti zrodilo první medailové umístění tehdy ještě ne desetileté Justýny Šafaříkové. Bylo to tehdy třetí místo. Od té doby v nedaleké Odře uplynulo mnoho vody. Minulý víkend se tam vrátila a ukázala, že Šilheřovice jí sedí.