Pozvánka na členskou schůzi GCHK

Vážení členové Golf Clubu Hradec Králové, jak jsme vás informovali v listopadu loňského roku, chystá se propojení Golf Clubu Hradec Králové s Golf Clubem Na Vrších. Nový společný klub s názvem Golf Club Hradec Králové Na Vrších bude nástupnickým spolkem Golf Clubu Hradec Králové a Golf Club Na Vrších zanikne.

Informace od prezidenta GCHKR

Vážení členové Golf Clubu Hradec Králové, děkuji Vám všem za pomalu končící sezonu 2023 a s blížícím se koncem roku přidávám několik informací o roku 2024.

Nakoukněte, jak se učí golf ve škole

Přivádění nových dětí ke golfu je mravenčí a ve své podstatě neviditelná práce. A přitom tak moc důležitá. V originálním časosběrném videu Petr Kosina ukazuje, jak skvěle může začít obyčejný pracovní/školní den.

Jamkovému mistrovství klubu letos dominovali senioři

Začátek října je tradičním termínem jamkového mistrovství klubu. Formát mistrovství se ustálil na jednodenní soutěži pro osmičku nejlépe umístěných hráčů z mistrovství klubu na rány. Aby se vše stihlo odehrát, hraje se dopoledne čtvrtinále a semifinále po devíti jamkách, a následně odpoledne finále na 18 jamek. Nejlepší dva hráče tedy čeká vskutku golfový maraton.

V Poháru klubů Dětské Tour Severovýchod jsme skončili třetí

Turnajem MASTERS na Kunětické hoře skončila v sobotu 30. září Dětská Tour Severovýchod. Ve 21 turnajích DTSV se představilo i 14 mladých hráčů a hráček z našeho klubu, v převážné většině (celkem 8) v kategorii nejstarších dorostenců a studentů od 17 do 26 let. Po dvou zástupcích jsme pak měli v každé další věkové kategorii (mladší žáci, starší žáci a kadeti).

GCHK Tour 2023 skončila Pivním turnajem

Jedenáctý ročník GCHK Tour je minulostí. V neděli 17. září se odehrál poslední Pivní turnaj na hřišti Lázně Bohdaneč za účasti 53 hráčů. Podzimní počasí bylo slunečné a nebývale teplé. Hrálo se v pohodě, a tak byly zahrány i pěkné výsledky. Na vítěze pak čekaly krabice s pivem.

Mužský tým obsadil 11. místo v 1. lize

Ligové soutěže pro rok 2023 jsou dohrány. Po úspěšném obhájení extraligové příslušnosti naším ženským družstvem jsme napjatě sledovali také výkony mužského týmu bojujícího v Play-Out 1. ligy na jihu Moravy v Austerlitzu.

Ženy GCHK vyhrály Play-Out Extraligy

Ženský tým Golf Clubu Hradec Králové nebude ani v příštím roce chybět v nejvyšší národní týmové soutěži. V základní fázi letošní Extraligy naše hráčky obsadily 10. místo, které poté v jamkovém Play-out ještě o jednu příčku vylepšily.

Na vrších se hrál další turnaj GCHK Tour

Prázdninový čas nastal, a to je doba, kdy se vydáváme za klobáskami na golfové hřiště Na vrších. Klobásový turnaj proběhl za krásného počasí a s dobrou účastí 40 hráčů ve všech kategoriích. Počasí typicky letní, vedle slunce i mraky na obloze a poměrně silný vítr. Hráči si tak zkusili hrát golf jako ve Skotsku. Odpoledne již převažovalo sluníčko a pěkných 25 stupňů.