Hradec Králové versus Pardubice – to je v každém sportu utkání s velkým nábojem. Z poslední doby známe zejména hokejová derby, kde hradecký tým mívá většinou navrch. A tak proč nezkusit založit také tradici derby golfových...

První turnaj GCHK proti GCPA se odehrál v sobotu 10. srpna na hřišti Lázně Bohdaneč. Soutěžní systém byl nastaven tak, že hrát může libovolný počet členů obou klubů a započítávat se bude deset nejlepších stableford brutto výsledků.

Hřiště bylo ve výborném stavu, zelené greeny, ferveje i rákosí, které tak lákalo některé hráče k návštěvě. Za GCHK nastoupilo právě deset hráčů, a tudíž jsme si nemohli dovolit komfort škrtnutí ani jednoho výsledku. Díky Katce Donátové jsme se mohli pyšnit nejlepším brutto výkonem, a to skvělých 31 bodů (77 ran). Bohužel ostatním členům hradeckého týmu se na Katky výkon nepovedlo navázat, a tak pohár vítězů golfového derby patřil zaslouženě pardubickým hráčům.

GC Pardubice       GC Hradec Králové    
jméno klub Stb brutto   jméno klub Stb brutto
             
Píša Libor GCPA 30   Donátová Kateřina GCHK 31
Pecák Roman GCPA 27   Semerád Ladislav GCHK 24
Krmenčík Roman GCPA 24   Košťál Zdenek GCHK 22
Kroužil Tomáš GCPA 24   Jedlička Petr GCHK 20
Hanusová Bohumila GCPA 22   Martinec Arnošt GCHK 19
Korol Jiří GCPA 21   Fejgl Lukáš GCHK 17
Černohorský Tomáš GCPA 20   Rybář Vladimír GCHK 16
Kohoutková Natálie GCPA 20   Drbal Petr GCHK 14
Šebestyán Martin GCPA 19   Stolín Petr GCHK 11
Pecáková Martina GCPA 18   Jedličková Marcela GCHK 10
             
CELKEM   225   CELKEM   184

 

Věřme, že za rok utkání zopakujeme s opačným výsledkem, abychom pohár nenechali u našich pardubických přátel déle než je nezbytně nutné :-)

daw