Ženská extraligová reprezentace klubu nám udělala velikou radost. Hráčky A týmu byly bezchybné v jamkovém Play-Out extraligy, vybojovaly konečné deváté místo a udržely Golf Club Hradec Králové v nejvyšší soutěži družstev i pro další rok.

Dějištěm extraligového finále byl náročný a skvěle připravený Panorama Golf Resort na Kácově. Tahounem našeho týmu byla Justýna Šafaříková, která zahrála druhý nejlepší individuální výsledek z celého startovního pole v úvodním kole na rány 74. Dále pak na rány hrály Lucie Harcubová, Kateřina Horáková a Anna Paroulková, kterou v prvním jamkovém dni vystřídala Jana Kábrtová.

První duel Play-Out nás postavil proti Čechii, kterou jsme porazili 2:1. Jeden bod získal foursome Hracubová s Kábrtovou, druhý bod přidala v singlu Šafaříková. To byl skvělý začátek jamkovky, nicméně ještě dva dny a dva těžké zápasy ještě byly před námi.  

Druhý den proti Radíkovu s mírně pozměněnou sestavou jsme opět oslavili vítězství v poměru 2:1. Oba body doručily singlistky Šafaříková s Harcubovou. S tímto výsledkem už byla výhra v Play-Out velice blízko, ale závěrečný den nás ještě čekaly Hodkovičky, které skončily po základní části Extraligy o příčku lépe než my.

Zápas to byl náročný, žádný z duelů neměl jasného favorita, ale s postupujícími jamkami se bodové šance stále více a více přesouvaly na naši stranu. A nakonec z toho bylo přesvědčivé vítězství 3:0. Čtyřhra Barbory Gaislerové a Kateřiny Horákové vyhrála na 17. jamce, v singlech skončily Justýna Šafaříková i Lucie Harcubová ještě o jednu jamku dříve.

Golf Club Hradec Králové tímto výsledkem potvrdil svoji příslušnost mezi dvanáctkou nejlepších ženských družstev v ČR i pro rok 2023.

daw