Formát druholigové soutěže je stejný jako u všech vyšších lig, tzn. hraje se nejdříve základní část na rány a poté následuje jamkové Play-Off. Pro “B” týmy však platí omezení - v případě výhry v Play-Off nemůže “B” družstvo postoupit o ligové patro výše, neboť je blokováno “A” družstvem.

Hráčky našeho reprezantačního béčka prokázaly své kvality a poté, co s náskokem 47 úderů vyhrály základní část 2. ligy, nenašly přemožitelky ani v Play-Off, které se odehrálo na konci července na Bohdanči.

Na Bohdaneč jsme přijeli v silné sestavě s bohatými extraligovými zkušenostmi - Zuzanu Eliášovou, Annu Starostovou a Evu Němečkovou ještě doplnila nadějná členka našeho Tréninkového centra mládeže Karolína Synková.

První kolo na rány posloužilo na seznámení s aktuálním stavem hřiště. Výsledky v rozmezí 79-87 ran ukazovaly na dobrou formu a pohodu v týmu.

V úvodním jamkovém zápase nás čekaly Svobodné Hamry. Zápas byl jednoznačný, dva mače skončily již na 12. jamce, třetí pak na 14. jamce, vše v náš prospěch. Výhra 3:0 znamenala postup do semifinále, kde se proti nám postavily Benátky nad Jizerou.

Čtyřhra Starostová/Němečková neoprášila tentokrát svoji magii a v úvodním zápase semifinále podlehla benáteckým již na 13. jamce. O jednu jamku později skončil následující zápas, avšak v tomto případě pro nás se šťastným koncem. Kája Synková hrála jako z partesu a vyrovnala tedy průběžný stav semifinále na 1:1. Pozornost všech se obrátila na třetí a poslední zápas. Ten byl poměrně vyrovnaný a z výhry na 17. jamce se nakonec těšila Zuzka Eliášová. 

A šlo se do finále proti Boby Fleisch Golf Clubu. V čtyřhře nepomohla Bobyho hráčkám ani hole-in-one na 12. jamce, naše duo E&A ukončilo zápas na následující třináctce. Kája Synková vyhrála svůj singl přesvědčivě 8 & 6, a tak mač Zuzky Eliášové už nebylo třeba dohrávat a mohlo se začít slavit.

Golf Club Hradec Králové zvítězil ve 2. lize žen C - Severovýchod.

daw