Vajíčkovým turnajem na Bohdanči odstartovala venkovní turnajová sezóna 2023. Předpověď počasí byla jako obvykle pro tento brzký jarní termín pesimistická, ale o to příjemnější bylo zjištění, že realita předčila očekávání. A jak řekl jeden z účastníků turnaje - kdybych se pokaždé řídil podle předpovědi, tak na polovinu golfu nejedu. 

Po vydatných deštích bylo hřiště na některých jamkách pořádně promáčené. I tak jsme ale viděli řadu skvělých výkonů a hendikepových zlepšení. Což je důkazem, že dobře zahrát se dá prakticky v jakýchkoliv podmínkách.

Nejlepší brutto výkon v kategorii A předvedl Petr Korbel, který i v takovémto mokru dokázal stlačit své skóre pod 80 ran a s 29 stableford brutto body neměl konkurenci. Za 26 brutto se na stupně vítězů probojoval David Jirků, kterého s 25 body doplnil Petr Lexa.

V kategorii B jsme na stupních vítězů zástupce našeho klubu neměli. O vítězné vajíčkové ceny se podělili David Doubravský, Karel Kotera a Vít Keřka.

Naopak v kategorii soutěžili pouze členové GCHK, a tak již na startu bylo jasné, že stupně vítězů budou kompletně obsazeny hradeckými barvami. Výkon na jedničku předvedl Petr Kosina. Dokonce by se dalo říci výkon na tři jedničky, neboť Petr zahrál 111 ran. Zazářil zejména na tříparových jamkách, kde nasázel par, birdie, bogey a par. Při hendikepu 42,9 to byl doslova životní výkon.

Stupně vítězů kategorie C doplnili ještě Pavel Fučík a Renata Kosinová.

Další turnaj GCHK Tour je naplánován na 8. května, kdy se sejdeme na Hrádku na tradičním Old England Cupu. Přijďte v co nejhojnějším počtu.

daw