Ligové soutěže pro rok 2023 jsou dohrány. Po úspěšném obhájení extraligové příslušnosti naším ženským družstvem jsme napjatě sledovali také výkony mužského týmu bojujícího v Play-Out 1. ligy na jihu Moravy v Austerlitzu.

Bez opory Matěje Baslera neměl náš tým dvakrát dobře rozdané karty. Z průběžného 11. místa ligové tabulky jsme téměř neměli šanci postoupit do osmičky bojující o titul. Důležité proto bylo zahrát co nejlépe v jamkovce a uspět v Play-Out.

První den jsme hráli proti Golf Clubu Semily. Semilští měli zápas absolutně pod kontrolou, a tak jsme museli skousnout porážku 4,5:0,5. Následující den proti Golf & Country Clubu Svobodné Hamry si ovšem naši borci spravili chuť a přesvědčivým poměrem 4:1 si došli pro vítězství.

Tím pádem GCHK v Play-Out potvrdili 11. místo ze základní ligové části. A nakonec se ukázalo, že právě tento výsledek byl ten nejdůležitější k udržení našeho prvoligového členství, neboť do nižšího ligového patra v regionu VÝCHOD letos sestupoval pouze poslední, dvanáctý tým.

Reprezentace GCHK ve složení Martin Votroubek, Antonín Vajcík, Miloslav Synek, Petr Lexa, Denis Knap, Matěj Basler, Kristián Barvíř a Vladimír Wsól tedy uhájila 1. ligu i pro další rok! Gratulujeme!

daw