Teplota kolem nuly a zataženo – to není úplně obvyklé počasí pro golfový turnaj. Jenže Mikuláš Golf Cup není úplně obvyklý golfový turnaj. Mikuláš Golf Cup je neporušitelná prosincová tradice Golf Clubu Hradec Králové, která se musí odehrát za každého počasí. A dlužno dodat, že historie turnaje dlouhá 21 let pamatuje už mnohem horší meteorologické podmínky.

Letošnímu Mikuláši předcházel mokrý podzim, který vyřadil ze hry plánovaných pět jamek extreme golfu na driving range. V kalužích a bahnu se golf provozovat nedá. Venku se přesto hrálo, a to na lehce namrzlém Adventure golfu.

Celý týden před turnajem byl ve znamení velkého zájmu členů. Ve čtvrtek se počet přihlášek ustálil na padesáti, což bylo velmi potěšující. Prezident klubu Petr Drbal uvítal zejména zájem golfistek, jichž se do soutěže přihlásilo rovných deset. Je pravda, že během pátku bylo vše jinak a došlo k několika odhláškám, takže nakonec platila až startovní listina s pořadovým číslem 3 s počtem 41 soutěžících.

Od té doby, co se Golf Club Hradec Králové přestěhoval z Hrádku do indooru Fomei, je Mikuláš Golf Cup turnajem vícebojového typu. Letos se soutěž skládala ze tří disciplín, a to 18 jamek na simulátoru (hřiště Mauna Kea), 18 jamek venkovního Adventure golfu a 24 jamek Adventure golfu pod střechou. Celkový par tohoto hřiště měl krásných 156 ran.

Hráče při příchodu vítal jako vždy Mikuláš přípitkem skotské whisky. Po snídani a společném zahájení následoval ostrý start turnaje ve dvou skupinách, jedna na simulátorech a druhá venku. Obě skupiny se v půli dne vyměnily a vše se krásně stihlo dohrát do tmy. Celodenní občerstvení se svařeným vínem nepochybně přispělo k příjemné atmosféře turnaje. K večeři byl připraven Mikulášský guláš a bylo možno vyhlásit vítěze.

V kategorii A hráčů do hendikepu 16 zvítězil výkonem 160 ran (+4) Petr Lexa o pouhý jeden úder před Vladimírem Wsólem. Třetí se umístila Anna Starostová již s o něco vyšším odstupem devíti úderů, která však stihla nejen hrát, ale také plnit andělské povinnosti. V kategorii B hráčů s HCP 16 a více zvítězila taktéž velice kvalitním výkonem 188 úderů Helena Machová o tři rány před Zdeňkou Hosmanovou. Třetí místo vybojoval Jan Hlava.

Turnaj ukončil golfovou sezónu 2017 posezením u sklenky piva či vína. Milou tradicí je hra Pavla Eliáše na klavír, kterého letos doplnila druhá hráčka Ivanka Željazková, takže mimo hry single se hrála i dvojice.

Klubová činnost pokračuje v zimě již jen v hale. Konají se simulátorové turnaje dospělých a mládeže, nově turnaje „Přátel GCHK a Fomei“ a turnaje v jamkovce. Bude-li od členů klubu zájem, od ledna se ve Fomei mohou konat také pravidelná setkávání mimo golfové turnaje.