Třetí turnaj GCHK Tour Old England Cup se uskutečnil první květnovou sobotu na Hrádku u Nechanic. Prostředí, které reálně navozuje časy staré dobré Anglie, turnaji viditelně svědčí.

Kulisa zámku, staletý park s rozkvetlými kaštany a rododendrony i letošní pěkné jarní sluníčko, to vše přispělo k dobré atmosféře a účasti 31 hráčů převážně z královéhradeckého klubu. K tomu někteří, zejména ženy, oprášili své dobové úbory a nastoupili ke hře v plné parádě, jak ukazují fotografie. Ženy, u kterých hra v dlouhé sukni, ale i krátké má mnoho půvabů, ovládly i stupně vítězů a ve dvou kategoriích i první  místa.

Nejen společenská atmosféra, ale i sportovní průběh měl dobrou úroveň s pěknými výkony. Hřiště bylo ve velmi dobrém stavu a vybízelo k dobrým výkonům. Potvrdilo se však pravidlo, že hřiště Hrádek se zdá lehké, ale pro hráče s nižším HCP je náročné a má svá specifika. Nejlepší výsledek byl 77 ran, tedy 11 nad par. Ten zahrála Anna Starostová v kategorii A, a odnesla si hlavní cenu, neboť pánové na dalších pořadích měli ran 80.

Nejmenší účast měla kategorie C pro začínající hráče. Tato kategorie je stále nejméně obsazovaná, a tak zve klubové začínající hráče k účasti. Mají možnost si zasoutěžit v turnaji v poklidné atmosféře a bez stresu, s hráči, které znají a kteří jim umožní i turnajový zážitek sportovního golfu.

Turnaj Old England je 1. turnajem „Zámecké tour“, druhý se hraje v sobotu 12.5.2018 na hřišti v Myštěvsi. Součet výsledků z obou turnajů určí vítěze Zámecké tour v kategorii Muži a Ženy, kteří získají putovní pohár. Obhájí loňské vítězství Ladislav Semerád  a Anna Starostová? Uvidíme v sobotu.

dr