Město Hradec Králové pravidelně vyhlašuje a odměňuje nejlepší juniorské sportovce napříč všemi druhy sportů, které se v našem městě provozují. Letos bylo oceněno 14 nejlepších jednotlivců a čtyři sportovní kolektivy. Za skvělé golfové úspěchy v roce 2018 byla Nadějí královéhradeckého sportu vyhlášena i členka tréninkového centra GCHK Justýna Šafaříková.

Títmo oceněním naše hráčka definitivně uzavřela loňskou skvělou sezónu (čtete zde). Po jedenácti letech tak navázala na nejúspěšnější odchovance Golf Clubu Hradec Králové z předešlé dekády. Svatopluk Býma a Karolína Černá získali titul Naděje královéhradeckého sportu v roce 2005, Kristina Hostáková pak byla vyhlášena dokonce dvakrát za sebou díky úspěchům v letech 2006 a 2007.

Oceněním od města Hradce Králové se svým výše zmíněným předchůdcům Justýnka dorovnala, ovšem svými výkony je zcela bez diskuze zastínila. Triumfovala v nejsilnější konkurenci ve třech zemích, stala se žákovskou národní mistryní České republiky, mezinárodní mistryní Rakouska a vítězkou US Kids Tour na Slovensku. 

Letos Justýnka opouští kategorii mladších žákyň a přechází do žákyň starších. Budeme jí držet palce, aby i zde dokázala vyhrávat turnaje a pokračovala ve zlepšování své hry!

daw